Русский English

Призначення

Пристрій частотного пуску (надалі ПЧПС) призначений для частотного пуску синхронних електродвигунів напругою 6, 10 кВ, потужністю 1...10 МВт механізмів з вентиляторним характером навантаження, а також механізмів з важкими умовами пуску (наприклад, приводів кульових млинів). За спецзамовленням можливе виготовлення ПЧПС на великі потужності - 10...40 МВт.ПЧПС - перетворювач частоти, силова схема якого оптимізована для повторно-короткочасного режиму, а також модифіковані функції захисту та управління.

Застосування ПЧПС виправдано в тих випадках, коли впровадження пристроїв плавного пуску на базі тиристорного регулятора напруги неможливе, а використання повнофункціональних перетворювачів частоти стримується з економічних міркувань або через надто високі габарити.

Застосування ПЧПС:

  1. У районах з обмеженою потужністю електроенергетичних систем.
  2. Пуск приводів на базі високовольтних синхронних двигунів із вентиляторним характером навантаження, але з великими маховими масами, наприклад, приводи ексгаустерів.
  3. Механізми з важкими умовами пуску (кульові та рудничні млини) вимагають можливості пуску під навантаженням. Традиційні пристрої плавного пуску не задовольняють вимогам пускового режиму. Однак, використання повнофункціональних перетворювачів частоти тільки для пуску надлишкове й економічно недоцільне. Застосування ПЧПС дає змогу задовольнити всі вимоги до пуску таких механізмів.